دانلود نمایشنامه

یدالله فوق ایدیهم

 

 

پنجمین جشنواره استانی تئاتر ماه حوزه هنری لرستان با حضور دکتر سعید کشن فلاح رئیس مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، در سالن هلال احمر خرم آباد با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی لرستان ،پنجمین جشنواره استانی تئاتر ماه حوزه هنری لرستان با حضور دکتر سعید کشن فلاح رئیس مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، رئیس حوزه هنری لرستان در سالن هلال احمر شهرستان خرم آباد با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

در مدت دور روز برگزاری جشنواره شش نمایش در بخش صحنه ای « باد شیشه را می لرزاند، زد و بند بازی ذهن بنده، سوختن تن در وطن، کاف میم دال، قناری و شله قلم کار» و نمایش « نقل آخر » در بخش خیابانی اجرا شد.

برگزاری جلسات نقد و بررسی آثار نمایشی پس از هر مرحله اجرا در جشنواره با حضور هنرمندان ، پیشکسوتان و کارشناسان از نقاط قوت جشنواره بود که با استقبال خوبی نیز از سوی مخاطبان جشنواره مواجه شد.

لازم به ذکر است، در مدت زمان ارسال آثار پنجمین جشنواره استانی تئاتر ماه حوزه هنری لرستان ، در مجموع 43 متن ( 10 متن نمایش خیابانی و 33 متن نمایش صحنه ای ) به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده که در مراحل بازخوانی و بازبینی آثار تعداد هفت نمایش به جشنواره راه یافت.

کشف استعدادهای خلاق هنری، توانمندیهای هنرجویان و ارتقاء سطح کیفی تئاتر استان در جهت محوریت بخشیدن به سه اصل « معنویت ، اندیشه و هنر» از اهداف برگزاری پنجمین جشنواره استانی تئاتر « ماه » است.

موضوعات جشنواره :بهره گیری از تفکر دینی مبتنی بر قرآن ، احادیث و سیره معصومین (ع) ، انتخاب مضامین ارزشی مربوط به فرهنگ بومی منطقه و انتخاب مضامین بر اساس منابع ادبیات ملی و کهن ایران زمین به شمار می رود .

آرا ءهیئت داوران : هیئت داوران پنجمین جشنواره استانی تئاتر ماه استان لرستان بعد از دیدن شش نمایش صحنه ای و یک نمایش خیابانی و پس از بررسی و تبادل نظر دقیق ، برگزیدگان خود را در زمینه های مختلف به شرح ذیل اعلام می دارد:

الف ) نمایش خیابانی :هیئت داوران با اهدا ء لوح تقدیر و معادل نیم سکه بهار آزادی از نور ا... ملکی و اسفندیار ملایری به دلیل فعالیت در زمینه تئاترخیابانی تقدیر کرد .

ج) موسیقی :هیئت داوران جایزه موسیقی برگزیده شامل لوح سپاس و معادل نیم سکه بهار آزادی را به گروه موسیقی نمایش قناری اهدا ء کرد.

د) طراحی صحنه :جایزه برگزیده طراحی صحنه شامل لوح سپاس و معادل نیم سکه بهار آزادی به طراح صحنه نمایش قناری  آقای پژمان شاهوردی اهداء شد.

و) بازی گری زن : هیئت داوران با اهدا ء لوح تقدیر از معصومه اکبر پور برای بازی در نمایش کاف ، میم ، دال از سمیه شمسی پور برای بازی در نمایش شعله قلم کار تقدیر کرد.

هیئت داوران جایزه سوم بازیگری زن شامل لوح تقدیر و معادل ربع سکه بهار آزادی را برای بازی در نمایش زدو بند بازی ذهن بنده به خانم النا حیدری اهدا ءکرد.

هیئت داوران جایزه دوم بازیگری زن شامل لوح تقدیر و معادل نیم سکه بهار آزادی را برای بازی در نمایش باد شیشه را می لرزاندبه خانم روشنک خسروی اهدا ء کرد .

هیئت داوران برای رتبه اول بازیگری زن ، انتخابی ندارد.

ه) بازیگری مرد :هیئت داوران با اهداء لوح تقدیر از مهدی کوشکی برای بازی در نمایش سوختن تن در وطن و محمد نوریان برای بازی درنمایش شعله قلم کار تقدیر به عمل آورد.

هیئت داوران جایزه سوم بازی گری مرد شامل لوح تقدیر و معادل ربع سکه بهار آزادی را مشترکا به رضا شاکرمی برای بازی در نمایش باد شیشه را می لرزاند و شهاب ولی خانی برای بازی در نمایش سوختن تن در وطن اهداء کرد.

جایزه دوم بازیگری مرد شامل لوح تقدیر و معادل نیم سکه بهار آزادی برای بازی در نمایش قناری به پژمان شاهوردی تقدیم شد.

هیئت داوران جایزه رتبه اول بازیگری شامل لوح سپاس و معادل یک سکه بهار آزادی برای بازی سوختن تن در وطن به شهروز دل افکار اهدا ء کرد.

ز) کارگردانی :هیئت داوران در بخش کارگردانی ، برای رتبه هی اول و سوم برگزیده ای ندارد.

هیئت داوران جایزه دوم کار گردانی شامل لوح تقدیر و معادل نیم سکه بهار آزادی برای کارگردانی نمایش سوختن تن در وطن مهدی کوشکی اهداءکرد.

ح) نمایشنامه :هیئت داوران جایزه سوم نمایشنامه نویسی شامل لوح تقدیر و معادل ربع سکه بهار آزادی برای نمایشنامه قناری به آقای پژمان شاهوردی تقدیم کرد.

هیئت داوران جایزه دوم نمایشنامه نویسی شامل لوح تقدیر و معادل نیم سکه بهار آزادی برای نمایشنامه کاف - میم دال به حسین علیخانی تقدیم کرد .

هیئت داوران اول نمایشنامه نویسی شامل لوح تقدیر و معادل یک سکه بهار آزادی برای نمایشنامه سوختن تن در وطن ه آقای مهدی کوشکی اهداءکرد.

هیئت داوران پنجمین جشنواره استانی تاتر ماه ( استان لرستان)

دکتر سعید کشن فلاح ، نصرت ا... مسعودی، محمود صابری

نوشته شده در ۱۳۸۸/۸/۱٤ساعت ۱۱:٤٢ ‎ب.ظ توسط پژمان شاهوردی نظرات () |

Design By : Night Melody