یه خبر از گروه نمایش شهر آشوب

معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان گفت: نخستین جشنواره تئاتر خیابانی شهر خدا 'فتح خرمشهر'، همزمان با سوم خرداد در خرم آباد برگزار می شود.

 

به گزارش خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه لرستان،منصور احمدی با اعلام این خبر افزود: این جشنواره به منظور بزرگداشت یاد و خاطره مدافعان سرافراز ایران اسلامی و با هدف معرفی و شناخت ارزش های این حماسه با شکوه و دستیابی به جنبه های نو و بکر در نمایش سال های دفاع و مقاومت به ویژه آزادسازی خرمشهر برگزار خواهد شد.

 

وی اظهار داشت: گرامیداشت آزادسازی خرمشهر سرافراز از طریق هنر نمایش، ارایه تصویری درست از فرهنگ ایثار و شهادت و مقابله با تهاجم فرهنگی، ارتقای تفکر بسیجی، ایثار و شهادت در جوانان از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

 

وی بیان داشت : از مجموع 28 اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره تعداد 5 نمایشنامه برگزیده شدند.

 

احمدی این نمایشنامه ها را نذر به کارگردانی پژمان شاهوردی از بروجرد ، نمایشنامه یادگار بابام به کارگردانی محمد نوریان از خرم آباد ، نمایشنامه دلداده به کارگردانی هادی نجفیان از نور آباد، نمایشنامه یک قدم تا مرد به کارگردانی رامین رسول زاده از خرم آباد ، نمایشنامه بهانه ای برای حلاجی به کارگردانی پژمان باقری از خرم آباد عنوان کرد و افزود:در بازبینی، نمایشنامه هایی پذیرفته شدند که تاکنون هیچ اجرای عمومی و جشنواره ای نداشته اند.

 

احمدی با اشاره به اینکه آثار ارایه شده در حوزه دفاع مقدس بوده، افزود: دبیرخانه دایمی تئاتر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان و انجمن هنرهای نمایشی استان در راستای تولید متون نمایشی با کیفیت و بکر در حوزه دفاع مقدس، آثار را به چاپ خواهد رساند.

/ 0 نظر / 43 بازدید