دومین جشنواره استانی تئاتر خیابانی" شهریمیز

دبیر اجرایی دومین جشنواره استانی تئاتر خیابانی" شهریمیز" در گفت و گو با خبرنگار کردپرس در بوکان بیان داشت: بر اساس نظر هیئت داوران، 37 عنوان نمایشنامه از آثار هنرمندان سراسر استان آذربایجان غربی از میان 53 عنوان متن نمایشی، جهت حضور در مرحله بازبینی دومین دوره جشنواره استانی تئاتر خیابانی شهریمیز انتخاب شدند. 
“اروجعلی عباسی“در ادامه به معرفی نمایش های راه یافته به دومین جشنواره استانی تئاتر خیابانی شهریمیز پرداخت و تصریح کرد: نمایش " تولد ستاره" به نویسندگی و کارگردانی“ کمال احمد پور از بوکان، نمایش "کسب و کار" به نویسندگی و کارگردانی شهریار نیریز نقده ای از نقده و نمایش"نوش دارو قبل از مرگ سهراب"به نویسندگی و کارگردانی مهدی صالحیار از سلماس به دومین جشنواره استانی تئاتر خیابانی شهریمیز ارومیه راه یافتند.  
وی همچنین متن های نمایشی رهگذر به نویسندگی و کارگردانی سامان حسن زاده، مجسمه خرس به نویسندگی و کارگردانی رسول بانگین، نمایش اعتراض همتون وارده به نویسندگی و کارگردانی امیر زینال پور، نمایش یکی از همین روز ها به نویسندگی و کارگردانی فریدون سید سیاح، نمایش سنگ- کاغذ -قیچی اثری مشترک از سهند جعفری زاد و طاهره ولی پورطاهری، نمایش دایناسورها به نویسندگی پژمان شاوردایهوردی و کارگردانی الهام حیدریان، سایه فقر سراب تریاک به نویسندگی وحید عیسی نژاد و کارگردانی توحید نجف زاده و نمایش بی‌خانمان به نویسندگی توحید نجف زاده و کارگردانی رضا نصرت مند را از شهرستان ارومیه از دیگر آثار راه یافته به این جشنواره عنوان کرد و خاطرنشان کرد: این جشنواره با هدف بزرگداشت هفته دفاع مقدس و محوریت دفاع مقدس و آیین شهروندی برگزار می شود.   
وی افزود: دومین دوره این جشنواره در راستای حرکت به سوی توسعه پایدار شهری و نظر به اهمیت جایگاه و رسالت مقوله فرهنگ و هنر به ویژه کارکرد هنر انسانی تئاتر خیابانی برگزار می شود. 
عباسی، برگزاری این جشنواره را با مشارکت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری، شورای شهر و اداره فرهنگ و ارشاد ارومیه و همچنین انجمن هنرهای نمایشی ،اداره کل فرهنگ و ارشاد و اداره حوزه هنری استان ذکر کرد و گفت: دومین جشنواره استانی تئاتر خیابانی شهریمیز از شانزدهم تا نوزدهم شهریور ماه جاری در شهرستان ارومیه برگزار و مراسم اختتامیه نیز بعد از ظهر نوزدهم در تالار شمس ارومیه برگزار می شود. 
وی افزود: هر یک از این نمایش ها در روز افتتاحیه و در طول برگزاری این جشنواره در شش پارک ارومیه  به صورت  چرخشی سه اجرا خواهند داشت. 

وی اضافه کرد: طبق هماهنگی که با اداره مرکز هنر های نمایشی کشور صورت گرفته، قرار است دو اثر برگزیده این جشنواره در بخش خیابانی تئاتر فجر کشور شرکت داده شود.
دبیر اجرایی دومین جشنواره استانی تئاتر خیابانی شهریمیز در ادامه با اشاره به اینکه هنرمندان استان آذربایجان غربی طی چند سال اخیر در رشته های مختلف هنری شایستگی های خود را به خوبی نشان داده اند، افزود: تئاتر در استان آذربایجان غربی از قدمت و اعتبار خاصی برخوردار است

/ 1 نظر / 44 بازدید
ققنوس

[دست][گل][دست][گل]