جشنواره تئاتر استانی اردبیل آغاز شد

جشنواره تئاتر اردبیل آغاز به کار کرد اردبیل – خبرگزاری مهر: بیستمین جشنواره تئاتر استان اردبیل با حضور شش گروه نمایشی در مرکز استان آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، در مراسم افتتاحیه این جشنواره که بعد از ظهر شنبه در سالن بیضا اردبیلی برگزار شد، مسئول انجمن هنرهای نمایشی ارشاد اسلامی اردبیل تصریح کرد: جشنواره امسال با اولویت اکران عمومی، گروهای ثبت نام کننده را انتخاب کرده و از بین گروههای پذیرفته شده شش گروه تولید هنری خود را به نمایش خواهند گذاشت.

مجید واحدی زاده افزود: هدف از برگزاری این جشنواره ترغیب گروههای نمایش برای تولید اثر و تقویت ارتباط بین تئاتر و مخاطبان آن است.
 
وی تاکید کرد: در حال حاضر انجمن هنرهای نمایشی کشور تسهیلاتی در حدود چهار میلیارد ریال برای هر اجرا در نظر گرفته است که بر اساس کیفیت اجرای یک نمایش می تواند افزایش یابد.
 
وی این تسهیلات را فرصتی برای رونق تئاتر خواند و افزود: گروهها می توانند برخورداری از تسهیلات و جشنواره تئاتر را دستاویزی برای فعالیت دائمی و اجرای نمایش در غیر از ایام جشنواره بدانند.
 
این مسئول نقد آثار اکران شده جشنواره استانی را فرصتی برای تبادل اطلاعات و آخرین دستاوردهای علمی اصحاب تئاتر عنوان کرد و از آنها خواست با حضور در این جلسات رونق جشنواره را محدود به اجرای نمایش نکنند.
 
جشنواره تئاتر استان اردبیل عصر شنبه با نمایش اثر حسن سعیدی از شهرستان خلخال با عنوان "فقط ده دقیقه"  آغاز شد.
در این جشنواره که از تاریخ اول تا سوم مهر ماه سال جاری برگزار می شود "چند گلوله بعد" کاری از احمد نورآذر از اردبیل، "ستاره ها به همه چشمک می زنند" نوشته پژمان شاهوردی و سید رزاق صفوی از اردبیل، "دور دنیا در هشتاد روز" کاری از جابر فتحی از بیله سوار و "یک قطره خون" کاری از علی محمد زاده از پارس آباد برای اکران عمومی انتخاب شده اند.
 
نمایشها در دو سالن بیضا اردبیلی و فدک اردبیل اجرا می شود و جلسات نقد نمایشها بعد از اتمام اکران هر روز در محل سالن فدک انجام خواهد شد.
 
هادی مرزبان، سید صادق موسوی و علی یازرلو داوران انتخابی انجمن هنرهای نمایشی کشور برای داوری آثار این جشنواره هستند.
 

 

/ 0 نظر / 41 بازدید